Úvod > O nás > Historie školy

Historie školy

Základní škola Halenkov 25 leží ve výšce 422 m.n.m. v části Valašska nazývané Horní Vsacko. Tento název se vztahuje na údolí Vsetínské Bečvy od Vsetína přes obce Janová, Hovězí, Huslenky, Halenkov, Nový Hrozenkov, Karolinka až po Velké Karlovice.

Naše škola vznikla v roce 1967 jako šestá speciální škola okresu Vsetín. Cílem založení bylo dokončit budování sítě škol pro mládež vyžadující zvláštní péči a zajistit vzdělávání těchto žáků v rozsáhlé oblasti Horního Vsacka.

Prvním ředitelem a zakladatelem naší školy se stal pan Jan Tkadlec. Škola zahájila činnost jako dvojtřídka s 25 žáky a dvěma pedagogy. Původní budova (pozdější obecní knihovna a dnes prodejna nářadí) se v 70.letech stala prostorově nevyhovující, a proto se v roce 1978 škola přestěhovala do budovy bývalé obecní školy z roku 1898. Součástí stěhování byla i rozsáhlá generální oprava a přístavba provozních místností - školní jídelny, kabinetů, dílen, skladů a kotelny.

V letech 1999-2000 se podařilo uskutečnit další rekonstrukci s přístavbou v hodnotě 9 mil. Kč. Tato stavební akce měla za cíl:

• snížit energetickou náročnost budovy (zateplení pláště, plastová okna, izolace stropů, plynová kotelna)
  • získat nové prostory
  • restrukturalizaci provozních a výukových místností.

Od 1. 7. 2001 je zřizovatelem školy Zlínský kraj.

Od 1. 9. 2005 škola nesla název Základní škola praktická Halenkov.

Od 1. 9. 2016 je název školy Základní škola Halenkov 25.

škola v roce 1898