Testování žáků školy

08.04.2021 18:41

Vážení rodiče,

jak už bylo uvedeno dříve, tak i ve Zlínském kraji by se měly v pondělí 12. 4. 2021 otevírat školy.

Co se týká těch našich škol speciálních, tak zde nastupují žáci I.i II. stupně - tedy celá škola!

 

Testování:

Samotné testování bude probíhat testem Singclean  - 2x týdně (pondělí a čvrtek).

Videonávod testování a další informace můžete najít  zde: testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole (ne testy LEPU!)

Rád bych ještě sdělil, že testování by mělo probíhat formou samoodběru - tedy, že se žáci testují sami (týká se především II. stupně). 

U žáků mladších, nebo ne zcela samostatných či zručných, se počítá s pomocí zákonných zástupců nebo jimi pověřených osob. Zde jde především o to, že pracovníci školy by neměli podobné úkony žákům provádět (riziko poranění - krvácení apod. či negativní reakce žáka). Jak už ale bylo uvedeno dříve, nebráníme se rozumné dohodě mezi vámi a námi.

Dále musím sdělit, že do testování nesmíme a nebudeme nikoho nutit! Pak ovšem nemůžeme neotestovaného žáka vpustit do školy mezi ostatní a tento odchází domů (na žáka se však pohlíží jako na omluveného - nemá žádné neomluvené hodiny).

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte vedení školy: 604 449 754.

 

Pevně věřím, že danou situaci i přes jisté komplikace a nepříjemnosti společně všichni zvládneme.

Předem vám děkuji za pochopení a vstřícnost.

Vedení školy