Hrozba útoků na ZŠ

20.05.2021 13:31

Vážení rodiče,

dnes ve čtvrtek 20. 5. 2021 v dopoledních hodinách, kontaktovala vedení školy Policie ČR - místní oddělení Karolinka, že v posledních dnech se začínají množit případy anonymního nahlášení výbušného zařízení ve škole - zejména na dny čtvrtek 20. 5. a pátek 21. 5. 2021.

Přestože se ve většině těchto případů jedná "pouze" o hrozbu, chci vás tímto ubezpečit, že jsme přijali určitá opatření zejména ohledně vstupu a pohybu cizích osob v budově školy.

Vstup do školy je monitorován kamerou a každý zaměstnanec je instruován tak, aby se návštěvě naprosto cizí osoby vydal naproti a nedošlo tak k tomu, že se tato osoba samostatně pohybuje po škole. Po vyslechnutí důvodu návštěvy této osoby je buď dovedena k danému pracovníku školy, kterého chce navštívit nebo doprovozena ven ze školy.

Přesto nechám na vašem uvážení, zda-li své dítě do školy pošlete. Pokud náhodou ne, kontaktujte prosím třídního učitele vašeho dítěte nebo vedení školy.

Děkuji za pochopení.

 

Vedení školy